Plastikler

Bupolimerlerin her biri, farklı uygulamalar da kullanılmalarını sağlayanbenzersiz özelliğe sahiptir. En iyi sonuçları elde etmek için her uygulama daözel gereksinimlere göre doğru polimeri seçmek önemlidir.  

Polipropilen Kopolimer
(PPC)

PPC, PPH'ye benzeyen termoplastik bir polimerdir, ancakdaha esnektir ve daha iyi darbe direncine sahiptir. Ambalaj, oyuncak ve eveşyaları gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.

Lineer Düşük Yoğunluklu Polietilen (LLDPE)

LLDPE, ambalaj filmlerinde, çöp torbalarında ve yüksekmukavemet ve esneklik gereken diğer ürünlerde yaygın olarak kullanılan esnek vesert bir termoplastik polimerdir.

Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE)

HDPE, borular, ambalajlar ve kimyasal madde ve gıdakapları gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanılan güçlü ve sert birtermoplastik polimerdir.

Düşük Yoğunluklu Polietilen (LDPE)

LDPE, esnekliği ve dayanıklılığı ile bilinen termoplastikbir polimerdir. Genellikle ambalaj filmlerinde, market poşetlerinde ve esneklikve dayanıklılık gereken diğer ürünlerde kullanılır.

Polipropilen Homopolimer (PPH)

PPH, sertliği, dayanıklılığı ve yüksek erime noktasıözellikleriyle öne çıkan termoplastik bir polimerdir. Otomotiv parçaları,elektrik bileşenleri ve tıbbi cihazlar gibi uygulamalarda yaygın olarakkullanılır.

Polikarbonat (PC)

LDPE, esneklik ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkantermoplastik bir polimerdir. Genellikle ambalaj filmlerinde, marketpoşetlerinde ve esneklik ve dayanıklılık gereken diğer ürünlerde kullanılır.

Polivinil Klorür (PVC)

PVC, dayanıklılığı, esnekliği ve kimyasallara karşıdirenç özellikleriyle öne çıkan termoplastik bir polimerdir. Genellikleborular, elektrik kablosu yalıtımı ve döşeme gibi uygulamalarda kullanılır.